ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Altyapı Çalışmalarımız

Türkiye’deki en verimli oyuncu fabrikalarından biri olma arzusuyla yola çıkan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, altyapı çalışmalarına kurulduğu günden itibaren ağırlık vermeye başladı.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, İstanbul merkezli bir kulüp olmasına karşın bünyesinde bulunan okullar sayesinde güçlü bir altyapı oluşturarak ülke çapında sorumluluk bilinci gelişmiş, 21. yüzyılın gerektirdiği tüm becerilere sahip, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, spor yapan, sporu seven, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu sporcular kazandırmayı amaç edinerek geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştirmeye başladı.

24 ilde yaptığı altyapı seçmeleri sonucunda; Mersin, Antalya, İzmir, Ankara, Samsun, Edirne, Kayseri ve İstanbul olmak üzere 8 ilde altyapı şubeleri açarak 600’ü aşkın genç sporcuyu lisanslı olarak çatısı altında yetiştirmeye başladı. Türkiye genelinde seçmelere katılan çocuklar sadece Bahçeşehir Koleji öğrencisi olmayıp, eğitim – öğretim hayatlarını devlet okulu ya da diğer özel eğitim kurumlarında sürdürebilmektedir.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, her yıl büyüyerek artan altyapı çalışmaları ile binlerce genci profesyonel spor hayatı ile buluşturmayı planlamaktadır. 10 ila 18 yaş arasındaki bu sporcular, yetenekleri ve yaşlarına göre kulüp farklı alt yaş gruplarında mücadele etmektedir.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, bu sayıyı daha da artırmayı ve ilerleyen yıllarda mümkün olduğunca fazla genç sporcuyu başta A takım olmak üzere Milli Takım’da oynatmayı hedeflemektedir.